HC Bílí tygři Liberec - HC Slavia Praha

10. října 2011 v 12:45 | Jitulka |  VÝKECNÍČEK
A je to tu opět. Další z mých hokejových článků, kterých se prostě nezbavíte do doby, než skončí extraliga, nebo Tygři vypadnou. Takže, jak to bylo tentokrát?

Po jednom vynechaném utkání s Českými Budějovicemi (vyhráli jsme 4:2) jsem včera vyrazila opět na další domácí utkání, ve kterém liberecké šelmy přivítaly hosty z Prahy, konkrétně Slavii. Kamarádka sehnala pernamentky, a tak jsme měli tentokrát vstup zdarma, což bylo příznivé i pro ne příliš naditou peněženku. Je holt před výplatou *smích*.

Usadili jsme se na svá místa a začala první třetina, do které vkročili lépe hosté, když vstřelili svou první branku. Domácí na svůj první bod ovšem také nenechali dlouho čekat a skóre vyrovnal svou střelou teprve třiadvacetiletý útočník Michal Bárta, který už má v letošní sezoně na kontě šest gólů. Opravdu šikovný to chlapec, který se v každém zápase trefí alespoň jednou. Do konce třetiny se pak hrál nátlakový a vyrovnaný hokej.

Druhá třetina byla úspěšnější pro domácí, kteří v druhé minutě dali svou druhou branku. Jak symbolické. A kdo poslal puk do brány tentokrát? Opět Michal Bárta. Vždyť říkám, že je to kluk šikovný. Ale na obranu Slavie musím říct, že Liberečtí využili dvojnásobnou přesilovku (hrálo se 5:3). O sedmnáct vteřin později opět Severočeši dali gól. Tentokrát po krásné přihrávce skóroval můj nejoblíbenější Tygr, Milan Bartovič (útočník, 30 let). Stav utkání byl tedy 3:1 pro domácí. Slavie využila přesilovou hru a na konci druhé třetiny stáhla dvougólový náskok Tygrů.

Třetí třetina byla tak velice napínavá. Stav 3:2 mluví za vše. Stačil jeden gól. A také že ho Slavie v závěru třetiny vpravila za záda Tomáše Vošvrdy. A protože se nerozhodlo o vítězi v základní hrací době, nastavovalo se 5 minut, což je pro mě vždy nervydrásající čas. Vítěz nebyl určen ani po prodloužení, a tak se jely samostatné nájezdy, což je ještě víc o nervy. Naštěstí se trefil liberecký kapitán Petr Nedvěd a utkání vyhráli Bílí Tygři Liberec.

Jak asi napovídá konečné skóre 4:3, zápas byl hodně vyrovnaný. A pěkný. Musím uznat, že pochvalu si zaslouží oba týmy. Kdo by ovšem zasloužil za uši, jsou rozhodčí, kteří pískali jasně pro Slavii, a tak spousta faulů na Libereckých hráčích nebyla potrestána. A to je hnus, vážení! Koneckonců, trenér Slavie, Růžička, je známý svými peněžními čakry a vlivem na průběh utkání. No, stejně mu to bylo prd platné.

Ovšem, nabyla jsem dojmu, že si poslední dobou chodím na hokej spíš pokecat. Jakmile jde se mnou *slečna D*, tak musíme probírat životně důležité věci a sledovat hru. A to jednoho unaví *smích*. Na hokeji jsem potkala i *pana P* a musím říct, že čím delší čas od našeho rozchodu uplynul, tím méně mě to trápí. Prostě jsem ho pozdravila držíc dvě klobásy v ruce *smích*. Stejně na to myslím a mrzí mě, že to skončilo. Ale život jde dál! Tuhle radu rozdávám dost často, sama se jí ale moc neřídím.