Voda pro slony

24. září 2011 v 13:49 | Jitulka |  RECENZE - FILMY
Originální název: Water for elephants
Rok výroby: 2011
Země: USA
Režie: Francis Lawrence


Drama natočené podle bestselleru Sary Gruen je uchvacujícím příběhem lásky, naději, odpuštění, spásy a nalezení skutečného štěstí. Když mladý Jacob Jankowski skládá závěrečné zkoušky na Kolumbijské univerzitě, dozvídá se, že jeho rodiče tragicky zahynuli při autonehodě. V tu chvíli se rozplynul jeho sen o tom, být veterinářem. Nejen, že ztratil jedinou rodinu, kterou měl, ale přišel i o střechu nad hlavou kvůli dluhům otce.
Vydává se tedy na cestu a úplnou náhodou naskočí do jedoucího vlaku světoznámého cirkusu Benziny Brothers. Tam ho majitel přijímá jako veterináře, a tak Jacob nachází svou novou rodinu. Postupem času se zamiluje do manželky majitele cirkusu, krásné artistky Marleny. Jejich vzájemný cit se prohloubí, když Jacob dostane na starosti výcvik slonice Rossie, na níž má Marlena vystupovat. Jacob má zvířata rád, a tak tvrdý výcvik slona nepřichází v úvahu. Nakonec se vše podaří a Rossie je skutečně schopna vystupovat. Majitel cirkusu si ovšem všimne citu mezi Jacobem a Marlenou, a tak oba mladí milenci z cirkusu utečou. Jsou ovšem dopadeni, a tak se jejich život mění ve sběsilý boj o přežití. Nakonec se ovšem Rossie přičiní k tomu, že Jacob a Marlena spolu zůstávají a prožijí šťastný život.

Celý příběh je vyprávěn retrospektivně, když už starý Jacob přichází k cirkusu, aby tam mohl dožít. Život v domově důchodců bez jeho krásné Marleny není nic pro něj. V celém příběhu se promítá těžkost doby, ve které hlavní hrdinové žijí. Děj se odehrává v době ekonomické krize, kdy je spousta lidí bez práce a cirkusy krachují, stejně tak jako Benzini Brothers. I přes těžkost doby je ale možné najít skutečné štěstí. Dokazují to právě Jacob a Marlena, kteří, i když ne u cirkusu, prožijí šťastný a spokojený život bok po boku společně se svými dětmi.
Hlavního hrdinu Jacoba hraje Robert Pattison, představitel upíra ze známé ságy Twilight. Jeho krásnou Marlenu ztvárnila pravá blondýnka Reese Witherspoon. Cholericky žárlivého manžela Marleny bravůrně zahrál Christoph Waltz, který si střihnul roli ve filmu Hanební pancharti.
Kniha, kterou napsala Sara Gruen, se držela po jejím vydání v roce 2006 několik měsíců na prvních příčkách podle žebříčku New York Times. Myslím, že úplně každý si zde najde postavu, ve které by se alespoň trochu viděl. Nejen, že je ve filmu ukázána nehynoucí láska mezi lidmi, ale i cit ke zvířatům, přátelství a touha žít. Je to emocionální bomba!


Trailer
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nellie Happiness Nellie Happiness | Web | 25. září 2011 v 18:21 | Reagovat

Už jsem o tom četla a viděla trajler, vypadá to skvěle, určitě se na to mrknu..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama