Pokušení

27. září 2011 v 11:58 | Jitulka |  RECENZE - FILMY
Originální název: Chloe
Rok výroby: 2009
Země: USA / Kanada / Francie
Režie:Atom Egoyan
Dramatický příběh o nedůvěře, lži, znovunalezení lásky a vášně, zklamání, posedlosti, vykoupení. Úspěšná gynekoložka Catherine tvoří na první pohled harmonický manželský pár se svým mužem Davidem, se kterým má hudebně nadaného. Skutečnost je ovšem jiná. Se synem má Catherine dost problematický vztah a k tomu navíc pojímá podezření, že ji manžel podvádí. Jednoho večera ji osud svede dohromady s krásnou Chloe, luxusní prostitutkou. Catherine si ji najme, aby sváděla jejího muže a ona tak měla jistotu, že jí je skutečně nevěrný. Chloe se s Davidem schází a vše barvitě líčí Catherine. Ta propadá úzkosti, a protože se cítí opuštěná, vyspí se s Chloe. Poté ji Catherine už nechce vídat. Chloe je neodbytná, a tak se Catherine rozhodne svěřit Davidovi. Vše si vyříkají, a tak se v jejich vztahu probudí opět vášeň. Catherine zjišťuje, že veškeré příběhy, které o svém manželovi slyšela, byly pouze smyšlené. Chloe, protože je Catherine posedlá, se vydává do jejich domu, kde má milostný poměr právě se synem Cath a Davida. Catherine je přistihne a po hádce Chloe se dozvídá, že ji Chloe miluje. Znovu se pohádají, Catherine Chloe odstrčí a ta vypadne z okna. Tak končí příběh krásné dívky s pronikavým pohledem.


V příběhu se promítá spousta emocí, i tak mi tam ale něco chybělo. Možná že se vše odehrává až v přespříliš klidném tempu a celkově jsou hlavní hrdinové se vším smíření. Jediná vyhrocená scéna je poslední, kdy Chloe vypadla z okna. A to také není nějak moc emoční výcuc, jako bývá u dramat podobného ražení zvykem. Musím ale říct, že je to film spíše takový odpočinkový. Klidně bych ho doporučila ne příliš náročným divákům.

Roli prostitutky Chloe bravůrně ztvárnila Amanda Seyfried, kterou jste mohli vidět ve filmovém muzikálu Mamma Mia! nebo ve válečném dramatu Dear John. Catherine si zahrála Julianne Moore známou z filmů Next a Crazy, stupid love. V roli manžela Davida se předvedl Liam Neeson, který si zahrál také v Soboji Titánů a Letopisech Narnie. Celkově bych řekla, že se herecké obsazení povedlo. Už jen kvůli tomu stojí se na tento film kouknout.

I když jsem ve filmu postrádala větši kvantum emocí, musím říct, že se mi drama docela líbilo. Mám rada napínavé filmy. A tady bylo hezky ukázané, jak může být žena umanutá, ale i to, jak je hrozné milovat a o své lásce pochybovat.

Trailer
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nellie Happiness Nellie Happiness | Web | 27. září 2011 v 13:30 | Reagovat

Ani z toho Traileru nejde moc emocí, ale zní to fakt zajímavě, pokud budu mít čas, tak si to stáhnu..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama