Mít, o koho se opřít

6. září 2011 v 17:00 | Jitulka |  Na téma?
Téma: Sourozenci

Když jsem byla malá holka, vyrůstala jsem se starším bratrem. Popravdě řečeno, bylo to utrpení. Jak pro mě, tak pro něj. Záviděla jsem jedináčkům, že nemají sourozence. Naše dětství bylo plné hádek a bitek. Když jsme byli oba v pubertě, bylo to snad ještě horší. Hádali jsme se a já jako křehká teenagerka jsem se velice snad urazila a rozplakala. Dala bych si přes držku, když se na to dívám s odstupem času. Pak se brácha odstěhoval a najednou se náš vztah začal lepšit. Najednou jsme si měli o čem povídat, mohli jsme si ze sebe navzájem dělat srandu, začali jsme chodit spolu a našimi kamarády na různé akce. To, že bydlel jinde nás sblížilo a teď stoprocentně vím, že mám toho nejlepšího bráchu, kterého bych si snad ani nevysnila. Je mi jasné, že kdykoli budu mít nějaký problém, mám se o něj s kým podělit. Věřím, že by mi neodmítl pomoci, protože jsem přeci jeho malá sestřička.
Ono mít sourozence je stejně v současné době velice krásný a vzácný dar. Přeci jen žijeme uspěchaně, lovíme kariéry a chceme poznávat nové krajiny, lidi, získávat zkušenosti a zážitky. Jenže to vše chceme až moc dlouho a pak už na děti není čas. A když je čas, nejsou peníze. Co si budeme povídat, bez peněz jde dítě vychovat jen těžce. I když to jde, ale špatně! No, osobně zastávám názor, že je hezké být mladý a je vážně potřeba si to náležitě užít. Má to své ale. To vše se dá zvládnout do pětadvaceti. Nebo ne? Myslím, že tohle je ta správná doba, mít dítě. Samozřejmě pokud máte partnera déle než od včerejšího drinku na baru. Je to ideální i z toho hlediska, že svému prvorozenému potomkovi můžete směle pořídit bratříčka nebo sestřičku. Myslím, že není nic horšího pro malé dítě, než když nemá sourozence. A nejen pro malé dítě. I jako dospělá vím, že brácha je od mých rodičů to nejlepší, co mi mohli kdy dát. Přeci jen je to někdo, kdo se mnou bude celý život. Ať už naživo, nebo bude přežívat v mém srdci. Navždy! Tak, jak jsem jako malá záviděla jedináčkům, tak přesně tak je dnes lituji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Special Me* Special Me* | Web | 6. září 2011 v 17:11 | Reagovat

Neměla bys zájem spřátelit? :))

2 aboutme-princess aboutme-princess | Web | 6. září 2011 v 18:28 | Reagovat

Páčí se mi tvůj blog,pěkný lay :)
Nepotřebuješ někde hlásnout ?Ráda pomůžu :)Jinak u mě na blogu je článek (pro mě důležitý) :) :D

3 Nellie Happiness Nellie Happiness | Web | 8. září 2011 v 17:33 | Reagovat

Já jsem nejstarší z nás sourozenců, takže si neumím představit, jaké to je mít někoho staršího, ale chápu že to není žádný med.. Ale souhlasím s Tebou že sourozenci jsou to nejkrásnější, co můžeme mít =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama