Skořápka

30. srpna 2011 v 1:31 | Jitulka |  VÝKECNÍČEK
Je po půlnoci a já nemůžu usnout. Měli jsme opět takovou výměnu názorů s přítelem. No, bylo to v pohodě, jen mě zarazilo pár věcí, což mě nutí k přemýšlení. Zase se babrám v mých citech a snažím se urovnat si myšlenky. Mám nad tím uvažovat, tak nad tím vším bádám. Ach jo!
A na co jsem přišla? Asi mám kolem sebe skořápku, kterou se bráním proti tomu, aby mi někdo znovu ublížil. Vytvořila jsem si ji sama po rozchodu s *panem K*, který mě tak moc zklamal a dokázal lhát, tahat mě za nos, a to vše přes půl roku. Je to hnus a dodnes mám v sobě takový tísnivý pocit. Tenkrát jsem si řekla, že už nikdy nenalítnu a pak mi přišel do cesty *pan P*. Zdál se a stále se zdá být perfektní. Alespoň tedy on pro mě. Já pro něj asi ne! No, a pak se divím, že se bojím. Možná si jen vytvářím nějaké domněnky a sama se tím trápím. Možná že to bohužel nejsou jen moje špatné pocity, možná že naštěstí ano. Ráda bych projevila svoje city naplno, aby to i on pochopil, ale jak už jsem zmiňoval výš, je to pro mě těžké. Vím, že by se to asi nezopakovalo, ale ten strach brání všemu.
Mám ho tak šíleně ráda, že to za dané situace není ani snad možné. Neklape to a mě to trápí čím dál víc. Co mám dělat... Vztah přece není soutěž o to, kdo se víc snaží. Pokud má člověk rád nebo miluje, nemusí se přeci snažit a do něčeho se nutit. Nebo snad ano?
Asi budu muset chytit absolutně poslední šanci za pačesy, nechat strach někde daleko za sebou a jít do toho po hlavě. Ať to dopadne tak, že ho to omrzí nebo by mě snad pustil k vodě už teď, zklamu se stejně. A když to všechno bude dobré, budu konečně úplně šťastná. Tedy snad, protože jsem magnet na průšvihy, a když se mi daří v jedné sféře, druhá se hroutí. Řekněme to slovy flegmatika: "Hmm, ono to nějak dopadne."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 30. srpna 2011 v 3:05 | Reagovat

To je to psaní článků (a čehokoliv) pozdě v noci... Taky nemůžu spát. Už se těším, jak to budu dospávat přes den ^^
A myslím, že takovouto "skořápku" mám taky. Už hodně dlouho. A málo komu se podaří ji překonat a dostat se ke mně blíž...

2 Nellie Happiness Nellie Happiness | Web | 30. srpna 2011 v 9:52 | Reagovat

Jen jsem otevřela stránku, všimla jsem si té pozdní hodiny..
No, máš asi něco takového jako já.. Od toho strašného období co jsme s Kubou měli, je to pro mě všechno uplně jiné.. Kdykoli jsem šťastná, nedokážu si to užívat tak na plno jak bych měla, protože si vždy řeknu, že zase přijde něco příšerného, ať se teď moc neraduju a nežiju na nějakém růžovém obláčku.. Kdykoli je jen nějaký náznak toho, že by mohlo přijít zase to co v zimě (i když uplně neviný náznak, který se toho vůbec netýka), uplně se sesypu a říkám si, že už je to zase tady.. Takže Tě naprosto chápu, že se zase bojíš bolesti..
Ale nadruhou stranu s Tebou nesouhlasím v tom, že se nemusíš snažit.. Ve vztahu by se měl snažit každý.. Protože když jsem se já snažila a Kuba na to totálně sral, chtěla jsem náš vztah zakopat.. Pokud je to snažení proti tvé srsti, tak to nedělej, ale v tom případě je něco špatně.. Člověk by se měl snažit proto, že chce činit toho druhého šťastným..

3 Nellie Happiness Nellie Happiness | Web | 30. srpna 2011 v 13:16 | Reagovat

Máš pravdu v tom, že když je člověk zamilovaný, tak se ve vztahu snaží uplně samozřejmě, to máš pravdu, já to pozoruji na sobe :-)

Taky jsme to včera řešili, že míváme prostě hrozně moc penez do plusu z toho, že nám dávají dýška a ty nám nikdo nedá.. ale když máme manko, tak to po nás chcou. Je to pěkně nefér!! proto všem lidem říká, at v Mekáči nedává dýško, myslím že pan McDonald's má dost peněz i bez toho a my zaměstnanci z toho nevidíme ani floka..

DO školy se totálně netěším, hlavně proto, že vím, že na konci mě čeká maturita :( že tohle už není ten obyčejný školní rok, ale že bude 100x víc stresující..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama